Administration
- Principal’s Secretary/Bookkeeper – WHITLEY GRAVES [email protected]
- Registrar/Attendance Clerk – Maria Rodriguez [email protected]
- ESL Office Clerical – Leticia Zamarron [email protected]
- Campus Monitor -Alma Palomo – [email protected]
- Testing Coordinator & FACE Coordinator – ANNE HEANEY
- Instructional Specialist – LAKRISHA (DIXON) ABDALLA
- Magnet Coordinator – TIFFANY GOINS
- Informational Literacy Specialist & Key Communicator – SHIRLANNE RAMDASS
- Inclusion Resource – TANESIA WILKERSON
- Digital Learning Specialist/DLS – UWE LANGHAMMER
Click on the link below to access:
Fine Arts Parent-Night
- Art (Visual) -Jessica Aviles [email protected]
- Dance – Naja Williams [email protected]
- Drama – Tracie Hopson [email protected]
- Music – Eric Ruyle [email protected]
- PE/Wellness – Melody Green [email protected]
- Violin/MAGNET COORDINATOR – Tiffany Goins [email protected]
PRE-KINDERGARTEN
- Calixto Norma/Room 11 [email protected]
- Colvin Glenda/Room 1 [email protected]
- TBA/ Room 3
- Nelson Roshondra/Room 4 [email protected]
- Proulx Donna /Room 3A [email protected]
- Shute-Lewis Debra/Room5 [email protected]
- Teyuca, Sarahelisa/Room 10 [email protected]g
- Williams Latricia/Room 2 [email protected] – Head Start
KINDERGARTEN
- Brown Yolanda/Room 8A [email protected]
- Room 9
- Room 12
- Garcia Paola/Room 7 [email protected]
- Flowers Amesha/Room 14 [email protected]
- Hanchett Surahya/Room 14A [email protected]
- Miller (Simon)Latonya/Room 9A [email protected]
- Triana (Pena) Claudia/Room 6 [email protected]
- Calvin Jymeah/Room 18 [email protected]
- Cannon Erica/ Room 16 [email protected]
- Herbert Iris/Room 17 [email protected]
- Garza Perla/Room 26A [email protected]
- Martinez Susana/Room 21A [email protected]
- Yessenia Gonzalez/Room 19 [email protected]
- School Nurse – LETITIA DIXON, RN
- Assessment Specialist – NADINE GELLADUGA
- Speech Language Pathologist – GLORIA MENCHACA
- Speech Language Pathologists – HANNAH JOHNSON
- Assessment Specialist Super. – TERRI MILLER
- Keandra Canada
- Miriam Ceballos
- Margarita Hernandez
- Judy Horn
- Billie Joseph
- Drusilla Johnson
- Tiffany Montes
- Patsy LeBlanc
- Nallely Lopez
- Elexus Rosales
- Tiffany Perry
- Jacqueline Toliver
- Ilesha Wiggins
- Violet Berrospi
Special Education Counselor – Tamara Kizzee-Johnson
PBAT
- Assessment Specialist – Mimi Hutton
- Speech Pathologist – Melissa Winn
- Inclusion – Lashone Holland
- Secretary – Martha Lopez
- Crystal Marquez – Manager
- Mary Davidson – Accountability Specialist
- Eumeca Smithers
- Bonnie Hamilton
- Laura Todd Guyton
- Sandra Walker– Head Custodian
- Tomas Paneca Perez
- Ana Rodriguez
- Contreda Walker
- Yenis Gonzalez